BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

Szkło piankowe w budownictwie mieszkaniowym sprawdza się w wielu obszarach.

Kruszywo  jest doskonałe jako jako izolacja do płyty fundamentowej eliminując w domach jedno i wielorodzinnych ryzyko powstawania mostków termicznych, zapewniając doskonały drenaż bez ryzyka kapilarnego podciągania wilgoci.
Kruszywo jest również wykorzystywane przy budowie domów na podłożu wymagającym stabilnego posadowienia i doskonałej wodnej izolacji. Droga dojazdowa na działce, podbudowana szkłem spienionym, jest drogą stabilną, nie wymagającą ciągłych napraw po zimie lub pewnych deszczach.

Płyty  z uwagi na swoją wyjątkowo skuteczną wodoszczelność oraz lekkość są idealnym termoizolatorem w dachach płaskich, dachach zielonych i dachach lekkich. Są również nieocenionym wodno i termiozolatorem przy budowie tarasów posadowionych na ziemi lub nad pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem. Eliminacja podciekania wodory lub wilgocie jest równa zeru. Płyty ze szkła spienionego są bezkonkurencyjne przy budowie domów pasywnych ponieważ są odporne na wszelkiego rodzaju degradację czynników zewnętrznych więc są trwałe i niezniszczalne jako izolator, a co ważne są ognioodporne i niepalne więc stanowią bierną zaporę ogniową. Nie mają z nimi szans również gryzonie, gdyż szkło spienione nie jest materiałem organicznym.

Granulat  mając w sobie wszystkie korzyści szkła spienionego, w zależności od użytej frakcji, może być termoizolacją sam w sobie lub być surowcem do produkcji wysokiej jakości materiałów budowlanych i produktów przemysłowych. Jest nieocenionym uszlachetniaczem suchych zapraw i kleju do płytek. Połączony z betonem, tworzy tzw beton lekki, wykorzystywany do stropów, dachów, stropodachów i ścian trójwarstwowych. Może być tez używany do produkcji paneli i okładzin ściennych i sufitowych wewnętrznych i ze względu na swoją wyjątkową odporność – zewnętrznych. Estetyczny granulat ze szkła spienionego jest również doskonałą konkurencją do często używanego w donicach ogrodowych i kwietnikach kermazytu. Stanowi też skuteczną izolacje w dnie donic betonowych, chroniąc rośliny przed przemarzaniem.