O NAS

szklo spienione isopor
ISOPOR powstał z pasji do innowacji, ekologii i ciągłego poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań w branży budowlanej. Wynikiem połączenia tych elementów jest powstające w procesie recyklingu szkło spienione będące nieuchronną przyszłością branży i już teraz z powodzeniem stosowane jest w wielu realizacjach w kraju i zagranicą. Ekologia staje się wyznacznikiem w tworzeniu nowych trendów również w budownictwie. Produkty, dla których szkło spienione jest dziś alternatywą i przyszłością, kiedyś były tworzone z myślą o funkcji, a nie trosce o coraz bardziej zanieczyszczane środowisko. Dlatego też coraz szersze grono świadomych konsumentów stawia na wyroby przy produkcji, których wtórne wykorzystanie dotychczas zaśmiecających ziemię odpadów cywilizacyjnych, staje się priorytetem. W zgodzie z tą rosnącą świadomością powstał innowacyjny produkt, który nie tylko spełnia te warunki, ale też dzięki swoim niebagatelnym właściwościom zdecydowanie zastępuje inne materiały, a w wielu sytuacjach jego zastosowanie jest najlepszym rozwiązaniem.
Historia produkcji szkła spienionego na świecie sięga 1940 roku, a na skalę przemysłową jego produkcję rozpoczęto po drugiej wojnie światowej. Przez ten okres wykorzystanie szkła spienionego znacznie ewoluowało, a dziś jest to produkt, który pod postacią kruszywa, granulatu, czy płyt jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu – nie tylko budowlanego.
Szkło spienione oferowane przez ISOPOR posiada badania oraz spełnia wszelkie normy techniczne honorowane w całej Unii Europejskiej i na świecie, włącznie z oznaczeniem CE. Służymy doradztwem technicznym, przygotujemy kompleksową, bezpłatną wycenę, odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące szkła spienionego, zastosowań i specyfikacji.

BUDOWNICTWO
MIESZKANIOWE

Szkło spienione ma zastosowanie za równo w budownictwie mieszkaniowym jedno jak i wielorodzinnym wielorodzinnym. Jest idealnym rozwiązaniem jako izolacja płyt fundamentowych jak i ścian fundamentowych. Doskonale sprawdza się także jako element izolacji termicznej dachów płaskich, w tym również coraz bardziej popularnych w aglomeracjach miejskich zielonych dachów.

BUDOWNICTWO
PRZEMYSŁOWE

Szerokie zastosowanie w przemyśle to również izolacje termiczne, ale też naturalny forma drenażu lub podbudowy pod hale magazynowe lub drogi.

PREFABRYKACJA

W tej dziedzinie wykorzystuje się niską wagę szkła spienionego, które może być stosowane przy produkcji betonów lekkich. Ważną cechą jest również wysoka zdolność pochłaniania dźwięku.